par EUD

Eiropas Savienības demokrāti (EUD)

ES dalībvalstu partiju, kustību un deputātu alianse «Eiropas Savienības Demokrāti» (European Union Democrats, EUD) ir dibināta 2005. gadā. No Latvijas EUD dibinātājs bija Latvijas Nākotnes Institūta valdes priekšsēdētājs Normunds Grostiņš.  EUD darbu daļēji finansē Eiropas Parlaments.

EUD apvieno personības un organizācijas visā Eiropā no Skandināvijas un Baltijas valstīm līdz Balkāniem un Ibērijas pussalai. Mēs iestājamies par valstu neatkarību un pret mēģinājumiem padarīt Eiropas Savienību par federālu valsti.

EUD dalībnieki uzskata, ka jāpārtrauc tālāka varas centralizācija Briselē un lēmumi jāpieņem tik tuvu cilvēkiem, cik vien iespējams.

Eiropas Savienība pakāpeniski grauj demokrātiju Eiropā. Arī Latvijā, stājoties ES, tautai jau 2003. gadā tika atņemtas tiesības ar parakstu vākšanu ierosināt referendumus par jebkuriem Eiropas Savienības jautājumiem. Varas nodošana Briselei visā Eiropā palielina plaisu starp pilsoņiem un valdošo eliti. Turklāt varas atdošana Briselei samazina arī pilsoņu iespējas kontrolēt politisko varu.

EUD uzskata, ka lēmumi jāpieņem dalībvalstu parlamentos, demokrātiski atbilstoši vēlēšanu rezultātiem, nevis tikai atbilstoši Eiropas Savienības līgumiem. ES līgumu saturu, kā zināms, interpretē neliels tiesnešu skaits Eiropas Tiesā Luksemburgā. Tā ir nedemokrātiska plaisa Eiropas Savienības pamatos.

Soli pa solim Eiropas Parlaments jau vairākus gadus veic likumdošanas darbu, lai ieviestu visās dalībvalstīs tiešus Eiropas Savienības nodokļus. Tas būtu nākamais solis, lai izveidotu federālas Eiropas Savienotās Valstis.

EUD savukārt vēlas Eiropu, kurā draudzīgi sadarbojas suverēnas un neatkarīgas valstis. Vairāk par alianses EUD darbu var uzzināt interneta lapā www.eudemocrats.org